TABLOITEDI UUS PLAAT “LOLLUS.LAISKUS.SAAMATUS.” KONDAB ELU VARJUKÜLGEDEL

Punkansambli Tabloited äsjailmunud kuues kauamängiv “Lollus.Laiskus.Saamatus.” räägib elust elu hammasrataste vahel.

“Lollus.Laiskus.Saamatus.” on seni kõige terviklikuma kontseptsiooniga Tabloitedi plaat. See on läbivalt ühiskonnakriitiline, selle iga laulu taga on konkreetne tähelepanek, ärritus või mälestus elust enesest. Album on ühtaegu üldistav ning isiklik. Külalissolistina teeb albumil kolmes loos kaasa ansamblitest Miip ja Go Away Bird tuntud Hanna Roll.

Plaadi kaanekujunduses kasutatud Saksa kunstniku Otto Dixi maali “Tikumüüja” kohta ütles Tabloitedi laulukirjutaja Mart Niineste, et see pilt on teda aastaid kummitanud: “Inimene on kulumaterjal. Kes on kogenud, see mõistab. Dixi maal võtab kokku albumi lüürikasse pandud ühiskonnakriitika.”

Tabloited on aastast 2016 tegutsev Eesti punkansambel. Bänd on tuntud DIY-suhtumise, ühiskonnakriitilise lüürika, muusikavideote ning erinevate külalissolistide kaasamise poolest. Tabloitedi tuntuimad lood on Helina Risti lauldud “Hipsterid öös” ja “Blondie” ning Laura Põldvere lauldud “Zeitgeist”. Tabloitedi muusika remikse kasutas USA kunstnik Andrea Stanislav aastal 2022 Narva Kunstiresidentuuri näituse “You Can’t Get There On A Goat” helikujunduseks.

Albumi “Lollus.Laiskus.Saamatus.” lugude nimekiri:

  1. “Kaubamärginarrimaa”
  2. “Töölaul”
  3. “Rotikas”
  4. “Omad ikka tohivad”
  5. “Kuldne noorus”
  6. “Lillesülem”
  7. “Ükskord”
  8. “Pole sa”
  9. “Ilus elu Instagramis”
  10. “Aeg”

Mart Niineste – vokaal, kitarr, muusika, lüürika, kujundus; Sander Päeren – kitarr, vokaal; Fedor Lavrov – bass; Henrik Heinmets – trummid; Hanna Roll – vokaal (6; 7; 10); rahvaluule / Anton Hansen Tammsaare / Mart Niineste – lüürika (2); Artur Alliksaar – lüürika (10); Otto Dix – kaanepilt; Tarmo Põiklik, Tõnis Noevere, Mart Niineste – heliülesvõte; Fedor Lavrov – miks ja master.

Salvestatud oktoobrist detsembrini 2023 Tallinnas, Laagris ja Morlaix’s.
Miksitud ja masterdatud detsembris 2023 Morlaix’s, Bretagne’s Prantsusmaal.

 

MUUSIKAPLANEET