METSATÖLL TÄHISTAB 25. SÜNNIPÄEVA VÕIMSA KONTSERDIGA

Eesti folk metal hiid Metsatöll tähistab 25. tegutsemisaastat võimsa kontserdiga tuleva aasta varakevadel, 23. märtsil Noblessneri Valukojas.

1990ndatel tekkis viljakal pinnal ansambel, mis erines nii nime kui ka tulevase muusikasuuna poolest – Metsatöll. Selle nime all hakkasid nad koos musitseerima aastal 1999, luues rahvusromantikast ja paatosest kantud ning hevimuusikast mõjutatud karedakoelist raskemuusikat. Metsatöllu stiili on püütud määratleda mitmeti: maametall, folk-metal, rahvametall, folk-thrash, ugrihevi. Ent tõenäoliselt päris õiget žanrinimetust neile ei olegi.

Metsatöll on unikaalne nähtus omaette. Ansambli muusikud ja laululoojad on tugevalt pühendunud eesti keele ja rahvusliku muusika elujõu propageerimisele, ning nende panus on viinud nad sügavale kodupubliku südamesse veerandsaja aasta jooksul. Metsatöll on tõenäoliselt Eesti kõige enam tuuritanud ansambel, astudes üles mitmetel täispikkadel välisringreisidel ja korraldades samuti mitmeid lühemaid turneesid üle maailma. Metsatöll on 2023. aasta lõpuks andnud 895 kontserti 26 riigis, kirjutanud sadakond laulu, seadnud erinevate laulu- ja heliloojate loomingut, andnud välja albumeid, singleid ja kontsertsalvestusi.

Bänd on peatsest suursündmusest elevil ning kommenteeris: “Metsatöll on muusikas omi hundiradu rühkinud juba veerand sajandit. Tolle ajaga on ansambel rööpasse tallanud teid nii vanas kui ka uues maailmas. Pole metsanukka ega kivilinnasoppi, kuhu muusikute tee neid viinud poleks. Metsatöllu torupillijoru, kitarriragin ning basstrumminätakas on kõlanud Ameerikast ning Euroopast Afganistanini välja. Sellegipoolest on kodumaa tared ja rabad just need paigad, kus töllud end mõnusaimini tunnevad. On möödas veerand sajandit kui see hundivanker käima tõmmati, on aeg tähistada. Lavadele kutsutaks’ sel puhul nii mõnigi kamraad oma muusikateekonnalt ning lava ette, sinna oodekaks’ muidugi teid, head inimesed! Olete lahkelt palutud kõigi noorte-vanade, sõprade-tuttavatega, sest on ju ometi aeg.”

Kontserdi piletid on müügil Piletitaskus.

MUUSIKAPLANEET