EESTIS ESINEVAD ESIMEST KORDA LEGENDAARSED ŠOKIROKKARID

18. ja 19. jaanuaril õnnistab Eesti linnu Tallinnat ja Tartut pea 50-aastase ajalooga USAst Seattle osariigist pärit Mentors. Vanameistrid on parasjagu pikal tuuril Euroopas ning kohalikul muusikaagentuuril Sügis Productionsil õnnestus nad saada mängima ka Eestisse, Lätti ja Leetu.

Mentors alustas tegevust juba 1976. aastal ja oma pika ajaloo jooksul on olnud osaks suurele poleemikale ja võidelnud sõnavabaduse ning muusikalise väljenduse nimel. Seda niivõrd teraselt, et nende võigas temaatika oli aluseks 1985. aastal kehtestatud regulatsioonile märgistada lastele mittesobiliku sõnumiga muusika kleepsuga “Parental Advisory – Explicit Content”.

Bändi eestvedajaks algusaastatel oli USAs avalikkusele tuntud Eldon Hoke, keda on võrreldud ka samal ajal tegutsemist alustanud legendaarse punkrokkari GG Alliniga. Kuigi Hoke lahkus siitilmast juba 1997. aastal, on bänd aktiivselt välja andnud uut muusikat ning shokeerinud publikut üle maailma ega näita ühtegi märki lõpetamist.

Oma pea 50-aastase tegutsemise juures on Mentorsit tihti ekslikult valesti mõistetud oma timukamaskide, üleoleva teatraalsuse ning rõvetsemise poolest, kuid võite olla kindlad, et sellist rock’n’roll spektaaklit ei ole te varem kogenud!

Jaanuaris 2024 annab kõnealune bänd kaks kontserti Eestis. Tule kae oma silmaga ikoonilisi timukamütse koos kohalike erikülalistega! Esmalt külastatakse pealinna Tallinnat neljapäeval, 18. jaanuaril Fort Baris. Lava kütavad meistrite jaoks kuumaks legendaarne punkbänd Kulo ning metalmaastikul paljulubav uustulija Vimm, kes hiljuti salvestas uut muusikat Sügis Productions stuudios.

Seejärel suundutakse reedel, 19. jaanuaril ülikoolilinna Tartusse, et pidada maha korralik pralle Rock & Rollis. Tartus löövad üritusel kaasa Lõuna-Eesti pagan metal punt Pagansarv, ansambel Vimm ning oma debüütkontserdi annab dissonantne black metal bänd Kõdu.

Kontserte korraldab sõltumatu ürituste agentuur ning professionaalne helistuudio Sügis Productions.

MUUSIKAPLANEET