Raadio kroonika

Algus


Veebiraadio käivitus tagatubafm.ee domeenil 2020. aasta novembri lõpus ilma suurema kisa ja kärata. Mängisime meeleolukat rokkmuusikat, rõhuasetusega eesti esitajatele. Üle kivide ja kändude alustades – kellelgi meist polnud vähimatki ettekujutust, kuidas raadio peaks toimima – jõudsime suveks 2021 tagasihoidliku, kuid stabiilse kuulajaskonnani. Esitajate poolt võeti meid hästi vastu, uhkusega võime öelda, et nii mõnedki värsked muusikapalad said oma esmaesitluse just Tagatuba FM eetris…
2022.aasta lõpus toetas Tagatuba FM ansambli Sorus “Viis hunti” plaadi välja andmist.

 

“Kes sind ikka kiidab, kui mitte need kes teavad”

Teised meist

Mitmed Korter 47 lood on valitud Eesti rokiraadiote lipulaeva Rock FM kuu TOP5 hulka ja lugematuid kordi võib meid leida vabariigi parima rokkmuusika valikuga raadiojaama Tagatuba FM kuu mängituimate artistide seast.
Korter 47

VEEBIRAADIO ROCKMUUSIKA SÕPRADELE – TAGATUBA FM!
Algselt tagasihoidlikumalt käivitunud rockmuusikat mängiv veebiraadio Tagatuba FM on nüüd täie hooga käima läinud, mängides head rokkmuusikat meilt ja mujalt.
Liiga palju kohalikke häid esitajaid ja head muusikat jääb põhjendamatult eetrist välja. Tagatuba FM parandab selle vea ja mängib ning tutvustab nende muusikat igal kolmapäeval saates “Saame tuttavaks”.
Muusikaplaneet 2021

#kiidatagatubafm

Saame tuttavaks

Song TravelsUuel hooajal septembris 2021 alustasime saatega Saame Tuttavaks, kus tegime igas saates telefoniintervjuu mõne bändiga ning mängisime nende muusikat, tõstes esile just neid, kes mitte väga tihti ei satu raadioeetrisse või kes on vajunud unustusehõlma. Kokku käis saatest läbi aegade jooksul tervelt 34 esitajat… Pole paha eks!

 

Bulldoozer

Mis meid ikka elus edasi viib kui mitte oskus iseenda ja teiste üle nalja heita. Musta huumoriga vürtsitatud Bulldoozer käivitus 2021 aasta sügisel laupäeva õhtuti, sest saatejuhtide suutmatus ja loomulikult laiskus hommikuti ärgata ning teha korralikku hommikuprogrammi, muud ei võimaldanudki.
Saade ei olnud mõeldud solvuvale ja muidu nõrga närvisüsteemiga kuulajale, sest vahest ei teadnud saatejuhid isegi, millega kogu see jama lõppeb.
Loomulikult kõlas palju head muusikat.

Segased lood

New Dimensions2022 aasta lõpuks oli selge et sellisel moel Tagatuba FM jätkata ei saa. Jaanuarist kuni maikuuni 2023 tegutses Tagatuba FM eksperimentaalses vormis veel Raadio 11 nime all, kuid see oli pigem mõtetu tõmblemine.

Tegime pausi, et otsida koostööpartnereid ning jätkusuutlikke lahendusi. Sügisel taotlesime rahastust KULKA-st, kuid kahjuks leiti et eesti rokkmuusika mängimisele orienteeritud raadio ei vääri toetust. Kurb kui vaid sõnades räägitakse meie oma (rokk)kultuuri säilitamise ning kestmise vajalikkusest… Olematud teod seda edasi ei vii ja tegelikkuses näeme, kuidas riigil on pohhui ning muusikaaktivistid on jäetud omapäi.

Kuid pole ka halba ilma heata – juhus viis meid kokku Eesti Raskemuusikaliiduga ning me mõlemad tunneme ühtemoodi muret eesti rokkmuusika käekäigu ja tuleviku pärast. Loodetvasti sünnib sellest nii mõnigi hea koostööprojekt.

Ehkki ka hetkel puuduvad meie tagalat kindlustavad lahendused, otsustasime veebiraadio alates 1. märtsist 2024 taaskäivitada. Eks aeg näitab kas osutume elujõuliseks või ootab ees uus hääbumine…