Täiskuu

Reedel 19.00

Täiskuu ei sunni kedagi valima pooli ega määra rindejoont, ei tegele kellegi tühistamisega ega poliitilise propaganda levitamisega… Kui me üldse protesteerime, siis lauslolluste vastu ja seda olenemata parteilisest kuuluvusest.
Võtame kokku olulisemad sündmused ja juhtumised nädalast ning lisame sellele sobiliku portsu elutervet musta huumorit.
Kindlasti ei saa me kuulajaile lubada poliitkorrektsust, sest olgugi et mätas, mille otsast me asjadele vaatame, ei ole maailma naba, nimetatakse siin asju omade nimedega. Ausalt ja ilma häbita.

Lõpetuseks sobib igati Erik Boltowski poolt sotsiaalmeedias öeldu:

Nali ei pea olema alati heatahtlik. Selles asi ongi. Selle nõudmisel oled sa juba poolel teel poliitkorrektsusesse. Ja siis samm-sammult me sinna jõuamegi, kuhu Lääne ühiskond praegu liigub.

Nali võib olla ka irooniline, kogunisti lõikavalt irooniline. See võib olla pilge ja isegi irvitamine. Kui me selle välistame, siis välistame oma inimlikkuse.

Ameerikas on levinud nn stand-up komödiantide esinemine. Lubatud on vaid heatahtlikud naljad, mis kedagi ei riiva (ja hoidku selle eest, et solvaks!). Telekas lastake nende esinemiste taha lindilt kunstlikke aplause ja naerulaginat, sest nali on sellistes “komöödiates”, kus tegelikult mitte midagi öelda ei võigi, juba ammu surnud enne “nalja” sündimist. Olen vahel mõnda vaadanud, aga naernud pole vist kunagi. Ootad nalja, aga selle asemel tabab üllatav igavus sind juba esimese viie minutiga.

Hoidku meid Jumal, kui me hakkame ainult heatahtlikult ja lubatud teemadel “naljatama”. See oleks kultuuri surm. See oleks vaimu degradatsioon.